„Lektury filozoficzne: Obrona Sokratesa” – spotkanie z cyklu Filozofia dla każdego
2019-11-15 13:17:00

Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a
19.02.2020 r. godz. 18:00

W styczniu odbyło się spotkanie poświęcone znanemu bestsellerowi Josteina Gaardera „Świat Zofii”.  Uczestnicy postanowili kontynuować omawianie znanych dzieł filozoficznych za „cel” stawiając sobie „Obronę Sokratesa”. Wprawdzie sam Sokrates nie pozostawił po sobie jakichkolwiek źródeł pisanych, ale wspaniały wykład jego poglądów (pytanie: na ile były to poglądy Sokratesa…) dał jego najsłynniejszy uczeń, a zarazem jeden z najwybitniejszych myślicieli starożytności – Platon. Słynne dialogi Platona w wielkim stopniu opierają się na wymianie poglądów między Sokratesem/wzorcem Filozofa, a jego adherentami. Centralnym i kulminacyjnym punktem działalności Sokratesa jest oskarżenie go o psucie młodzieży i lekceważenie bóstw, proces przeciwko niemu wytoczony i sama śmierć bohatera. Nieprzypadkowo Sokratesa nazywa się męczennikiem filozofii : trudno znaleźć w historii ludzkości człowieka, który tak ochoczo oddałby życie za Prawdę. Przynajmniej w epoce przed Chrystusem…

KALENDARZ WYDARZEŃ

Kwiecień 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Legimi - film instruktażowy

 

Koncert Noworoczny 2020

 

Zbrodnia w Bibliotece

 

KLIKNIJ. SPRAWDŹ. ZROZUM. JAK ŚWIADOMIE KORZYSTAĆ Z INFORMACJI

 

Bajkowa podróż dookoła świata - zakończenie wakacji

 

XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

 

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa

 

Światowy Dzień Poezji

 

Koncert Noworoczny - 04.01.2019

 

Elżbieta Zaremba – wiersze cz.4

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.