Pan Toti
2020-03-26 15:55:00

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci
ul. Wielkopolska 1a
tel. 32 471 67 68 w. 38

Z początkiem marca na półki Biblioteki trafiła książka „Pan Toti i tajemniczy tunel”. Dedykowana jest dzieciom przedszkolnym i nieco starszym, rozpoczynającym naukę czytania. W treść bajki wpleciono słowniczek górniczy wyjaśniający dzieciom jak powstał węgiel, jak wygląda kopalnia, dlaczego praca górnika jest ciężka i niebezpieczna. Dziecko pozna również legendy i tradycje górnicze.

Książki z cyklu „Pan Toti" zachwycają dzieci zadziwiającymi przygodami i bogactwem ilustracji, natomiast rodzice doceniają ich edukacyjno-wychowawczy charakter. Ciekawy układ typograficzny, z tekstem dzielonym na małe cząstki i z kolorowymi wypowiedziami bohaterów, pobudza dzieci do samodzielnej nauki czytania, a zgadywanki obrazkowe i zadania do wykonania zapewniają dodatkową zabawę.

Pan Toti to malutki człowieczek, który kopie pod ziemią w kopalni ukrytej pod podłogą. Zawsze znajduje skarb, który pomaga w rozwiązaniu zaistniałego problemu na wyspie. Dzieci poznały Pana Totiego z wcześniejszych książek, a także z serialu animowanego. Wydawcą książki jest Fundacja Pan Toti i Przyjaciele promująca czytelnictwo wśród dzieci poprzez postać polskiego bohatera książek - Pana Totiego.

Druk książki został sfinansowany przez Fundację Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Patronat medialny nad książką objęli: TVP 3, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Sztolnia Królowa Luiza, Kopalnia Guido, Rodzinny Kraków.
Fundacja Pan Toti i Przyjaciele rozesłała bezpłatne egzemplarze książki „Pan Toti i tajemniczy tunel” do bibliotek na terenie objętym działaniem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W związku z premierą książki Fundacja Pan Toti i Przyjaciele zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych w śląskich gminach górniczych. Szczegóły na stronie pantoti.pl.

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sierpień 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2020-08-13
godz. 18:00
Wirtualne spotkanie z Jarosławem Czechowiczem

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych
13.08.2020 r. godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

NAJNOWSZE FILMY
 

Wirtualne spotkanie z Rafałem Hetmanem

 

Wirtualne spotkanie z Łukaszem Dębskim

 

Wirtualne spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.