Tydzień Bibliotek - ONLINE
2020-04-26 14:36:00

08-15.05.2020 r.

Tegoroczny Tydzień Bibliotek zmuszeni jesteśmy całkowicie przenieść do przestrzeni wirtualnej. W związku z tym, zapraszamy do oglądania spotkań, wykładów i prezentacji transmitowanych na bibliotecznym Facebooku.

Już 8 maja będzie można rozsmakować się w literaturze czeskiej podczas wykładu w cyklu Czechosfera. Porzucimy na chwilę wielkich Mistrzów: Hrabala, Haška, Kunderę i Škvoreckiego, by zaprezentować ciekawe lektury współczesnych pisarzy.

11 maja o godz. 18:00 Połączymy się z Łukaszem Orbitowskim, by porozmawiać m.in. o jego powieści „Kult”.

12 maja upłynie pod hasłem „Zasmakuj w literaturze dziecięcej”. Tego dnia przeczytamy między innymi fragment „Niedoparków” Pavla Šruta oraz opowiemy o ciekawych i wartościowych książkach dziecięcych.

13 maja Zasmakujemy w czasopismach, prezentując prasę dostępną w Czytelni.  Opowiemy o najciekawszych pismach związanych z różnymi dziedzinami życia i nauki.

14 maja Od niedawna Biblioteka oferuje również bogaty wybór komiksów, tego dnia opowiemy Wam o naszych ulubionych.

15 maja Tydzień Bibliotek zamkniemy muzycznie. Zgodnie z hasłem „Zasmakuj w muzyce” zaprezentujemy nowości, które znajdziecie na półkach Mediateki.

Codziennie nowe propozycje a 11 maja nasze pierwsze wirtualne spotkanie!!

Maj 2020