Narodowe Czytanie
2020-08-06 09:00:00

05.09.2020 r. godz. 16:00

Zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania – akcji organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 roku. Co rok wybierane są arcydzieła literatury polskiej, których fragmenty odczytywane są publicznie. Wydarzenie ma promować literaturę polską i zachęcać do sięgania po klasyków. Tym razem wspólnie czytać będziemy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.  W losach dwóch sióstr – Balladyny i Aliny Słowacki zawarł prawdę o wielkich namiętnościach i pragnieniu władzy.
Tegoroczne Narodowe Czytanie przeniesione zostało do przestrzeni wirtualnej. 5 września o godz. 16:00 na facebooku jastrzębskiej Biblioteki pojawi się film, prezentujący fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W role bohaterów dramatu wcielą się przedstawiciele Urzędu Miasta i instytucji miejskich.

Do końca września będzie można zdobyć okolicznościową pieczęć, upamiętniającą tegoroczną akcję. Wystarczy przyjść do Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych z własnym egzemplarzem „Balladyny” i poprosić bibliotekarza o wbicie pieczęci.

Bądźcie z nami 5 września o godz. 16:00 na Facebooku @bibliotekajastrzebie.

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem