Wirtualne poetycko-muzyczne spotkanie z Marcinem Świetlickim i Mariuszem Czubajem
2020-08-07 08:07:00

09.09.2020 r. godz. 18:00

Przed nami kolejne fantastyczne wirtualne spotkanie, podczas którego będziecie mogli rozsmakować się w literacko-muzycznych motywach prozatorsko-poetyckich. Dwóch gości reprezentujących dwa rodzaje literackie opowie o swojej twórczości, o związkach muzyki i literatury. Tym razem naszymi gośćmi będzie Marcin Świetlicki i Mariusz Czubaj. Pisarze opowiedzą za to o swoich najnowszych książkach „Ale o co ci chodzi?” (Marcin Świetlicki) i „Około północy” (Mariusz Czubaj).

Na wirtualne muzyczno-literackie spotkanie zapraszamy 9 września o godz. 18:00 przed ekrany komputerów.
Bądźcie z nami na facebooku.

Jeśli macie pytania do naszych gości możecie wysłać je na adres wypozyczalnia@biblioteka.jastrzebie.pl lub zadać je podczas transmisji spotkania na naszym Facebooku.

Marcin Świetlicki (1961) – jeden z najwybitniejszych polskich poetów poetów współczesnych, wokalista, powieściopisarz. Autor 14 książek poetyckich oraz m.in. trylogii kryminalnej Laureat licznych nagród literackich (m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Wielkiego Kalibru). Założycielem zespołu Świetliki, występuje również z postyassową formacją Zgniłość.

Mariusz Czubaj (1969) - antropolog kultury, pisarz. Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej i sensacyjnej – za książki „21:37” w 2009 roku i „R.I.P.” w 2017 r. Gra na saksofonie altowym z zespołem muzycznym Zgniłość oraz Kornet Olemana.

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem