CAŁA PRAWDA O PÓŁNOCY - wirtualne spotkanie z Iloną Wiśniewską
2020-08-08 14:33:00

16.09.2020 r. godz. 18:00

Zapraszamy na spotkanie z Iloną Wiśniewską wokół książek „Hen. Na północy Norwegii” i „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, które pozwoli na skonfrontowanie naszych wyobrażeń na temat krajów Północy z prawdą odkrytą przez reporterkę. Autorka reportaży poprzez rozmowy i zbieranie ludzkich opowieści i wspomnień próbuje skonstruować prawdziwy obraz europejskiej północy, odkrywa przed nami indywidualne historia i pokazuje, jak wygląda życie w tamtych rejonach.

Ilona Wiśniewska - reporterka i fotografka, współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Autorka książek Białe. Zimna wyspa Spitsbergen, Hen. Na północy Norwegii oraz Lud. Z grenlandzkiej wyspy. Była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, tytułu Kobiety Roku 2015 w plebiscycie portalu wp.pl oraz Nagrody im. Beaty Pawlak. Za książkę Hen otrzymała nagrodę w konkursie Travelery, a za Lud Kryształową Kartą Polskiego Reportażu - Nagrodą Prezydenta Lublina oraz nominację do nagrody MediaTory w kategorii ObserwaTOR. Jest również laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę zagranicą. Mieszka w północnej Norwegii.

Serdecznie zapraszamy 16 września o godz. 18:00 na nasz profil facebookowy @bibliotekajastrzebie.

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem. dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem