SMAK OPOWIEŚCI – wirtualne spotkanie z Maćkiem Bielawskim
2020-08-10 11:57:00

15.10.2020 r. godz. 18:00

W kolejnej odsłonie projektu „Trójsmak literacki” zapraszamy na spotkanie z Maćkiem Bielawskim. Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej jednemu z gatunków epiki jakim jest opowiadanie. Żyjemy w świecie, w którym liczy się szybkość przekazu informacji, skrótowość, dlatego ta literacka forma świetnie wpisuje się w dzisiejszą rzeczywistość. Maciek Bielawski odchodzi od tradycyjnej formy opowiadania, tworząc mikropowieści, mikrohistorie, migawki ze zwykłego życia, wycinki codzienności. Spotkanie wokół książki „Doktor Bianko” pozwoli wskazać na przemiany tego gatunku literackiego, na swoistą grę z konwencją. Oprócz literackiej teorii zastanowimy się również nad bohaterami prozy Bielawskiego, nad tym, czy zwyczajne życie jest dobrym materiałem na utwór literacki. Spotkanie ma zachęcić do literackiego rozsmakowania się w krótkich formach narracyjnych.

Na spotkanie zapraszamy 15 października o godz. 18:00. Bądźcie z nami na facebooku @bibliotekajastrzebie

Spotkanie organizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu Promocji Kultury

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem