Spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą
2020-08-09 08:12:00

09.10.2020 r. godz. 18:00
Facebook @biblioteka.jastrzebie

Czy stwierdzenie „zero fikcji” jest domeną tylko reportażu? W jakich innych gatunkach literackich i publicystycznych doszukamy się kategorii non fction? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas spotkania z Krzysztofem Vargą, rozmawiając o jego najnowszej książce „Dziennik hipopotama”. Diarystyka i felietonistyka, uprawiane przez autora „Trocin”, to dwa gatunki mocno osadzone w rzeczywistości i to tam poszukamy „prawdy”. Trochę prowokacyjnie porozmawiamy również o tym, dlaczego Krzysztof Varga nie jest fanem literatury faktu. A oprócz tego będzie o literaturze, o zapomnianych pisarzach, o współczesnej kulturze, o muzyce poważnej i…hipopotamach.

Na spotkanie zapraszamy 9 października o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a, transmitowane będzie również na naszym profilu facebook.

Ilość miejsc ograniczona!

Darmowe wejściówki można odebrać w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych w Bibliotece Głównej.

Zapraszamy!

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem