OPOWIEŚĆ O PANU HADYNIE - wirtualne spotkanie z Andrzejem Żakiem
2020-10-13 14:47:00

27.10.2020 r. godz. 11:00

Zapraszamy serdecznie na spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem inspirowane książką „Pan Hadyna i magiczna ławeczka”. Jest to opowieść o śląskim Pałacu w Koszęcinie i twórcy zespołu pieśni i tańca Śląsk. Udział w spotkaniu poszerzy wiedzę dzieci na temat dziedzictwa kulturowego i folkloru Śląska.

Zapraszamy 27 października o godz. 11:00 na nasz profil facebookowy @bibliotekajastrzebie

Andrzej Żak jest autorem spektakli teatralnych, książek dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Obok Olimpiady zwierząt, Pięknej kasztelanki, Rycerza króla jegomości, Zbójnickich dukatów, powstało wiele sztuk teatralnych i telewizyjnych. Wystawiają je teatry lalkowe w Katowicach, Warszawie, Kielcach, Olsztynie, Ostrawie, Sofii i Mericourt. Widowisko telewizyjne Władca Czasu stało się inspiracją do napisania prozą cyklu fantasy. Fundacja „ABC XXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” umieściła ją na Złotej Liście Książek. Popularna seria o przygodach Kuby w świecie piratów została doceniona przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które przyznało dofinansowanie na jej wydanie i promocję. Najnowszą powieścią Andrzeja Żaka jest Kasztanka, która oferuje młodym czytelnikom nie tylko wciągającą fabułę, ale zapewnia konkretną wiedzę historyczną i pozwala zrozumieć początki niepodległej Polski.

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

2020-10-22
Czytać po naszymu - spotkanie z Grzegorzem Kulikiem