PRAWDA REPORTERA – wirtualne spotkanie z Włodzimierzem Nowakiem
2020-08-12 11:15:00

04.11.2020 r. godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy na wirtualne spotkanie z Włodzimierzem Nowakiem nagradzanym reporterem, pisarzem, dziennikarzem, autorem książek: „Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda”, „Serce narodu koło przystanku” i tomu polsko-niemieckich reportaży „Obwód głowy”. Różnorodność poruszanych przez Włodzimierza Nowaka tematów pozwoli pokazać, jak szukać prawdy w ludzkich historiach, jak zbierać materiał, jak opowiadać o otaczającym nas świecie. Spróbujemy dowiedzieć się, czego możemy nauczyć się od reportera i czy reporter musi podporządkować się prawdzie. Autor „Zygfryda” powtarza, że „reportaż pozwala nam zrozumieć świat”, to sprawia, że odpowiedzialność za słowo w tym gatunku literackim jest bardzo ważne.

Na spotkanie zapraszamy 4 listopada o godz. 18:00. Bądźcie z nami na facebooku @bibliotekajastrzebie

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Listopad 2020
2020-11-26