Cała prawda o Syrii - spotkanie z Maciejem Moskwą
2020-10-08 19:23:00

26.11.2020 r. godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy 26 listopada na spotkanie z Maciejem Moskwą uznanym polskim fotografem i dokumentalistą. W 2013 roku spędził prawie 40 dni w wyzwolonej spod władzy reżimu prezydenta Assada części kraju, zbierając wspólnie z Rafałem Grzenią materiał fotograficzny i reportażowy do albumu reporterskiego i książki o rewolucyjnej Syrii.
Spotkanie zogniskowane będzie wokół pracy reportera wojennego, kultury Syrii i codziennego życia jej mieszkańców.

Maciej Moskwa jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii i współzałożycielem kolektywu dokumentalistów TESTIGO. To dwukrotny laureat nagrody Gdańsk Press Photo w 2009 i 2011 roku. Finalista Grand Press Photo 2013 i Manuel RiveraOrtiz Foundation Grant. Z aparatem odwiedził 4 kontynenty przywożąc zdjęcia publikowane między innymi w Poznaj Świat, Gazecie Wyborczej, National Geographic
Traveler, Tygodniku Powszechnym i miesięczniku Polska Zbrojna.

Na transmisję spotkania zapraszamy 26 listopada o godz. 18:00 na nasze profile na facebooku i YouTube.

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Listopad 2020
2020-11-26