Śląskie dorastanie - wirtualne spotkanie z Martą Fox
2020-12-01 12:59:00

09.12.2020 r. godz. 11:00

Spotkanie dla młodzieży zogniskowane wokół wątków poruszanych w twórczości autorki, a które dotyczą problemów dojrzewania. Książki Marty Fox ukazują młodym ludziom sposoby wyjścia z trudnych sytuacji, w trudnym okresie jaki jest wiek dojrzewania.
Marta Fox - polska poetka, powieściopisarka i eseistka. Od urodzenia mieszka w Katowicach. Autorka ponad czterdziestu książek napisanych dla różnych grup wiekowych. Jej powieści zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie "Książka Roku" 1995 i 2000. Była dwukrotnie stypendystką Ministerstwa Kultury. Swą przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1989 roku (w piśmie „Tak i Nie” opublikowała opowiadanie „Gra”, za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lublinie). Pierwszą książkę wydała w 1992 roku („Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni”).

Zapraszamy 9 grudnia o godz. 11:00 na nasz profil facebookowy @bibliotekajastrzebie oraz kanał You Tube

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.