Wystawa malarstwa Janiny Bogusz-Wiśniewskiej
2021-03-03 09:55:00

Galeria "Pod Sową"

„I Kobieta, i kwiat mają swoje dni. Nie mają lat”. Jan Izydor Sztaudynger

Janina Bogusz-Wiśniewska – urodzona w Wodzisławiu Śląskim. Absolwentka: Studiów Pedagogiczno-Artystycznych na Uniwersytecie Śląskim (filia w Cieszynie), Studiów Podyplomowych Pedagogika Sztuki: Plastyka i Wiedza o kulturze w IDN Wiedza w Katowicach oraz Akademii Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie w Opolu.

Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki i wychowania fizycznego.

Na swoim koncie ma ponad 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Jej pasją jest malarstwo, rysunek oraz fotografia. Kocha podróże czego dowodem są jej fotografie. Pasje te doskonale współgrają, pozwalając widzieć piękniejszą i ulotną stronę rzeczywistości.

O sobie:

„Przez własne przygody malarskie uświadamiam sobie, że sztuka pozwala mi lepiej rozumieć świat. Dzięki niej, życie staje się bardziej odkrywcze i ciekawsze. Życie ma wtedy większy sens.

Podejmując własną działalność malarską, lepiej rozumiem dzieła swoich mistrzów, a poprzez to doceniam zmagania plastyczne moich uczniów. Na lekcjach plastyki uczę, kształtuję wrażliwość na sztukę, na świat, na piękno, budzę wyobraźnię i fantazję twórczą młodzieży, kulturę smaku i poczucie estetyki.

Pasja to alternatywna droga do obowiązków zawodowych. Często te drogi przecinają się. Tak właśnie staje się gdy nauczyciel jest jednocześnie twórcą. W sumie tak powinno być, bo któż lepiej niż artysta pokaże piękno otaczającego świata, pobudzi wyobraźnię do tworzenia i odkryje tajemnice sztuki. Wykonuję to zadanie każdego dnia. Pozostają jeszcze moje marzenia, nieodkryte drogi…. Moja droga artystyczna nie skończyła się, ciągle chcę iść w stronę słońca…… jestem jeszcze w drodze….. Dziś na chwilkę przystając chciałabym przedstawić kilka moich spojrzeń na otaczający mnie kwiatowy przepełniony kolorami tęczy świat. Mam nadzieję, że i wasz świat stanie się piękniejszy, jaśniejszy, pełen barw i światła”.