Filia nr 16 w marcu poleca
2021-03-05 15:13:00

ul. Marusarzówny 29

„Dom po drugiej stronie jeziora” to powieść pełna zagadek.

Stary dom Matyldy położony nad brzegiem jeziora w Błękitnych Brzegach ma swoje tajemnice. Sekrety skrywa też Małgorzata, która pewnego letniego dnia staje przed jego drzwiami. Losy Matyldy i Małgorzaty skrzyżują się na dłużej. Połączy je między innymi zagadka śmierci Adeli starszej siostry Matyldy, która zginęła jako dziecko. Zawartość skrytki znalezionej na strychu rzuci na jej śmierć nowe światło.

„Tajemnica Alei Klonowej” – oparta na faktach historia dramatycznej rodzinnej tajemnicy, którą przez kilkadziesiąt lat skrywała główna bohaterka.

Kwiecień 1944. Agnieszka, 16-letnia łączniczka AK, wraca nocą z lasu obok torów. Z przejeżdżającego transportu do Auschwitz ktoś wyrzuca owinięte w poduszkę niemowlę. Dziewczyna zabiera dziecko do rodzinnej wsi. Dziadek i wtajemniczony w sprawę miejscowy ksiądz ustalają, że Agnieszka zostanie podana za matkę, a za ojca jej kolega.