Nie tylko o piłce nożnej – wirtualna rozmowa z Mirosławem Wlekłym

11.05.2021, godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ostatnie dni kibicom piłki nożnej upłynęły na obserwacji sensacyjnych wiadomości o powstaniu piłkarskiej superligi, mającej grupować największych tuzów piłki klubowej i operować miliardami euro. Wydawać by się mogło że romantyczna epoka piłki nożnej odchodzi w przeszłość, a wspaniałe postaci światowej piłki, którym nie w głowie było czerpać zyski z futbolu mają zastąpić biznesmeni w garniturach. Lecz gdy zapytamy polskiego kibica o najwybitniejszą postać związaną z piłką i sukcesami reprezentacji Polski, odpowie zapewne: Kazimierz Górski!  Ale co tak naprawdę wiemy o legendarnym Trenerze, prócz tego, że pochodził ze Lwowa, sypał jak z rękawa genialnie prostymi powiedzonkami i miał autentyczny, niekwestionowany przez nikogo autorytet nie tylko w kwestiach piłkarskich? Mirosław Wlekły, autor książek: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, „Tu byłem. Tony Halik” oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża” oraz licznych reportaży, wielokrotnie nagradzany  reporter „Dużego Formatu”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu napisał i wydał w Wydawnictwie Znak najnowszą książkę -  „Górski: wygramy my albo oni. Pierwsza pełna biografia Kazimierza Górskiego”.

Goszcząc Mirosława Wlekłego podczas Tygodnia Bibliotek będziemy mogli bliżej poznać losy „Trenera Tysiąclecia”. Ponieważ Mirosław Wlekły wcześniej wgłębił się w biografię Tonego Halika, będziemy też mogli zadać pytanie czy istnieje chociaż jedna cecha wspólna łącząca polski symbol skromności i taktu z człowiekiem, którego legendarna chełpliwość mogła nie mieć granic. I przede wszystkim: czy Pierwszy był tak święty „jak go malują”, a Drugiemu nie przypięto nadmiernie łatki megalomana.

Na spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszamy 11 maja o godz. 18:00 na profile społecznościowe Biblioteki:

facebook@biblioteka.jastrzebie

www.youtube.com/user/bibliotekajz/uł

Istnieje możliwość zakupu książek Pana Mirosława Wlekłego. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Wypożyczalnią Literatury dla Dorosłych (tel. 32 471 76 97 ; 32 471 67 68 wew. 36)

Tu można zobaczyć wszystkie książki autora: