Online o Lemie - wykład

15.05.2021, godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wykład „Online o Lemie” poświęcony będzie sylwetce i twórczości Stanisława Lema. Nie bez przyczyny. To kolejny pisarz, którego Sejm obrał na patrona 2021 roku. Autor „Dzienników gwiazdowych” to nie tylko futurolog, wizjoner, pisarz powieści fantastycznych, ale po części również filozof. Pod warstwą niezwykłych historii kryją się zagadnienia dotyczące ludzkości. W trakcie tej krótkiej prezentacji obok znanych powieści omówimy jego dzieła teoretyczne tj „Summa technologiae” czy „Filozofia przypadku”, w których zawarł swoje poglądy na temat akcydentalizmu i związków między ewolucją biologiczną a rozwojem technologicznym.

Na spotkanie organizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszamy 15 maja o godz. 18:00 na profile społecznościowe Biblioteki:

facebook@biblioteka.jastrzebie

www.youtube.com/user/bibliotekajz/uł