Filia nr 10 w maju poleca
2021-05-20 12:09:00

ul. Reja 6
tel. 32 474 15 62

W miesiącu maju Filia nr 10 poleca wszystkim swoim czytelniczkom spragnionym wakacyjnych wyjazdów, słońca, plaży i morskich fal, książki o tematyce wczasowo – wakacyjnej.
Nie czekajmy do lata!
Razem z bohaterkami przenieśmy się już, teraz, zaraz na Majorkę – wyspę miłości Chopina i George Sand, do tętniącej życiem i pachnącej słonymi oliwkami Sycylii, do Toskanii pachnącej bruschettą, polaną tłustą oliwą i posypanej solą morską posmarowanej posiekanymi pomidorkami i wtartym czosnkiem…
Marzycielkom polecamy romantyczne dni w Orvieto, pachnącym gruszkami i pecorino. Wielbicielkom kawy, podróży i baśni o miłości polecamy literacką podróż do Wenecji. Dzięki „ Podrózy marzeń” możemy przenieść się aż na Karaiby, uciekniemy tam od kłopotów, monotonii szarych dni…prosto w rajskie zakątki. ”Piaski miłości” przeniosą nas na syryjskie pustynie, gdzie wraz z bohaterką przeżyjemy romans jak z bajki… Warto sięgnąć już w maju po książki o tematyce wakacyjnej…by zdążyć zaplanować cudowne wakacje w lipcu czy w sierpniu….Gorąco zachęcamy, do wejścia w świat bohaterów książek by dotknąć bosą stopą białego piasku i poczuć zapach morza oraz usłyszeć szelest palmowych liści na wietrze po zimnych miesiącach, które nam towarzyszyły.

Zapraszamy!