Spotkanie z Adamem Robińskim

08.07.2021 r.  godz. 18:00
Park Zdrojowy
Pod Inhalatorium

Hajstra to potoczna lokalna nazwa bociana czarnego, który, w przeciwieństwie do swego białego krewniaka, stał się ptakiem u nas bardzo rzadkim, niczym biały kruk. W debiutanckiej książce „Hajstry” autorstwa Adama Robińskiego jest symbolicznym nawiązaniem do nieznanych, tajemniczych zakamarków – krajobrazów bocznych dróg, nieczęsto uczęszczanych i oglądanych, niekiedy zapomnianych lub jeszcze nie odkrytych dla przeciętnego turysty.

Autor jest cenionym i nagradzanym reporterem, stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” i „National Geographic Polska”, autorem licznych artykułów poświęconych polskiej przyrodzie, krajoznawstwu, turystyce (w tym górskiej), problematyce przemian środowiska naturalnego i wpływowi człowieka na otaczający nas piękny, tajemniczy świat za rogatkami miast.

Druga z książek jego autorstwa, zatytułowana „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” to właściwie pean na cześć najdzikszych polskich gór, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta oraz odludków i dziwaków, którzy wszędzie indziej stali się wyrzutkami społecznymi, a tutaj jakoś mistycznie i mitycznie wpasowują się w krajobraz. O tym wszystkim (i nie tylko) można będzie dowiedzieć się podczas spotkania „Krajobraz bocznych dróg” z Adamem Robińskim, które odbędzie się 08.07.2021 r o godz 18:00 w Parku Zdrojowym, pod Inhalatorium.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora i zdobyć autograf.

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.