Pan Kuleczka i Wesoły Ryjek w Parku Zdrojowym czyli spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem
2021-06-19 11:09:00

WAKACJE Z BIBLIOTEKĄ
04.08.2021 r.  godz. 17:00
Park Zdrojowy
Pod Inhalatorium

Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie z twórcą przygód m.in. o „Wesołym Ryjku” oraz „Pana Kuleczki” Wojciechem Widłakiem.

Autor porozmawia z dziećmi na temat tego, co jest potrzebne do napisania książki, skąd czerpie pomysły, jak wygląda jego współpraca ze wspaniałymi ilustratorami, dzięki którym bohaterowie książek ożywają oraz o tym jak działa wyobraźnia.

Spotkania z Wojciechem Widłakiem to dla dzieci zawsze mnóstwo dobrej zabawy, inspiracji i wiary we własne siły.

Zapraszamy 4 sierpnia o godz. 17:00 do Parku Zdrojowego pod Inhalatorium.

Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora i zdobyć autograf.

Wojciech Widłak -  z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, były handlowiec i redaktor, wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej. Ma w dorobku ponad trzydzieści książek, m.in. serie o Panu Kuleczce, Figlu i Psikusie (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). Laureat m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) oraz nagród Guliwer w krainie Liliputów (2013) i PEGAZIK (2016).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.