Skąd pisarze czerpią pomysły? spotkanie z Witem Szostakiem
2021-06-26 15:56:00

16.09.2021 r.  godz. 18:00

Tym razem odpowiedź na pytanie skąd pisarze czerpią pomysły spróbujemy znaleźć wspólnie z Witem Szostakiem – filozofem, pisarzem, autorem, m.in. Wróżenia z wnętrzności, Poniewczasie, Zagrody zębów, Cudzych słów. W czasie rozmowy przybliżymy słuchaczom wspaniałą i różnorodną twórczość naszego gościa, porozmawiamy o tym, jak kształtuje się mit, zaprezentujemy główne motywy, jakie porusza w swoich książkach. Ale przede wszystkim zastanowimy się, co o świecie i Innych powiedzą nam cudze słowa, o tym gdzie poszukiwać prawdy o drugim człowieku i czy znalezienie jej jest w ogóle możliwe.

Na spotkanie zapraszamy 16 września o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

*Zapis spotkania będzie dostępny na Facebooku i YouTubie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interewncje 2021”