SKĄD POECI CZERPIĄ POMYSŁY? - spotkanie dla dzieci z Michałem Rusinkiem
2021-10-09 09:54:00

25.10.2021 r.  godz. 11:00

Spotkanie będzie doskonałą okazją do rozmowy na temat poezji i warsztatu pracy poety. Uczestnicy odnajdą odpowiedzi na pytania skąd się biorą rymy?, czy każdy może pisać wiersze? oraz czy poezja to tylko wiersze o miłości. Autor podzieli się również własnymi doświadczeniami i inspiracjami literackimi. Celem spotkania jest zachęcenie do podejmowania prób własnej twórczości literackiej oraz promocja wartościowej literatury dla dzieci.

Michał Rusinek - wykładowca, tłumacz, pisarz, poeta, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pracuje jako profesor w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej. Przetłumaczył m.in.  wszystkie wiersze dla dzieci A.A. Milne'a, powieść "Piotruś Pan i  Wendy" J.E. Barriego, serię komiksów o Fistaszkach Charlesa Schulza i  kilka książek o Misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek. Napisał libretto musicalu dla dzieci „Przygody Arka Noego”, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Pisał scenariusze do programu „Retoryka poranna, czyli poradnik nie tylko językowy”, emitowanego na antenie TVP1. Jego felietony o książkach pojawiają się w programie Xięgarnia na antenie TVN24, a felietony - w „Gazecie Wyborczej”, „Twoim Stylu” i na antenie Radia Nowy Świat. Współpracuje z kwartalnikiem „Przekrój”, gdzie publikuje rymowane makabreski. Książka "Wierszyki domowe" zdobyła tytuł Książka Roku 2012 Polskiej Sekcji IBBY oraz została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków - White Ravens 2013. – info z Agencji Autograf.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy!

Na spotkanie zapraszamy 25.10.2021 o godz. 11:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.