Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Mała książka - wielki człowiek
2021-10-26 12:16:00

Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci
Filie MBP
Cały rok

Mała Książka – Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą.

Tegoroczna edycja kampanii Mała Książka – Wielki Człowiek rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W Wyprawce Czytelniczej znajduje się:

    Książka „Pierwsze czytanki dla…” z ilustracjami Józefa Wilkonia – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy

dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat. ·

    Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji. 

    Karta Małego Czytelnika – karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Zasady:

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek imienny dyplom.

Uczestnicy:

Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dzieci przedszkolne z roczników 2015-2018.

REGULAMIN Mała Książka – Wielki Człowiek

 

ZAPRASZAMY: dzieci w wieku przedszkolnym (roczniki 2015-2018)

GDZIE: wszystkie filie MBP w Jastrzębiu-Zdroju

KIEDY: cały rok

UDZIAŁ: bezpłatny

 

ORGANIZATORZY: Instytut Książki, Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju.

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68