Spotkanie autorskie dla dzieci i młodzieży z Mirosławem Wlekłym
2021-11-03 11:44:00

16.11.2021 r.  godz. 17:00

16.11.2021 r. o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z pisarzem Mirosławem Wlekłym poświęcone postaci wybitnego podróżnika, dziennikarza, operatora filmowego, autora programów podróżniczych i znakomitego gawędziarza, Toniego Halika. Młodzi słuchacze poznają fascynującą biografię bohatera, dowiedzą się w jaki sposób młody Mieczysław Antoni z żołnierza II wojny przeistoczył się w słynnego obieżyświata, wnikliwego obserwatora i rejestratora kultur pierwotnych, penetrującego wspólnie z Elżbietą Dzikowską najmniej znane regiony świata. Owocami tych podróży były znane i popularne programy telewizyjne, jeszcze niedawno chętnie oglądane przez telewidzów: „Tam, gdzie pieprz rośnie”, „Pieprz i wanilia”.  Autor biografii Halika czy trenera Kazimierza Górskiego opowie także o procesie tworzenia książek poświęconych wybitnym postaciom, zbieraniu materiałów, wywiadom z bliskimi, szukaniu  nieznanych epizodów z życia znanych ludzi.

Na spotkaniu będzie możliwość kupienia książek autora i zdobycia autografu.

Serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2021