Filia nr 16 w styczniu poleca
2022-01-10 12:58:00

ul. Marusarzówny 29
tel. 32 473 34 43

Czy dostaliście może w prezencie takie ciekawe  książki? Jeżeli nie to wypożyczcie z Biblioteki.

Beth Harmon w wieku ośmiu lat trafia do sierocińca, w którym odkrywa dwie pasje, jakie będą towarzyszyć jej przez kolejne lata: używki oraz szachy. Dziewczynka bardzo szybko uzależnia się od podawanych dzieciom codziennie środków na uspokojenie. Jednocześnie odkrywa w sobie niesamowity talent do gry w szachy, który rozwija pod okiem gburowatego woźnego.

"Gambit królowej" to ciekawie skonstruowana powieść, która porusza wiele ponadczasowych tematów. Bohaterka mierzy się z przeciwnościami losu: ciężarem talentu, uzależnieniami, wykluczeniem społecznym oraz problemem adaptacji w nowej rodzinie.

Czy uda jej się zostać mistrzynią przekonajcie się czytając książkę Waltera Tevisa.

Bohaterowie Agnieszki Krawczyk zapraszają nas do świata pełnego życzliwości i ciepła, w którym nad ręcznymi robótkami, aromatyczną herbatą oraz świeżym ciastem rodzą się przyjaźnie i cudowne więzi na dobre złe chwile.

Monika, młoda dziennikarka marzy o spokojnym miejscu,  gdzie mogłaby poukładać swoje życie na nowo. Trafia do ekscentrycznej właścicielki uroczej pasmanterii „Splątana Nitka”.