Kobiety, podróże i wino - Dzień Kobiet w Bibliotece
2022-02-23 15:02:00

08.03.2022 r. godz. 17:30

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na Dzień Kobiet, który odbędzie się 8 marca o godz. 17:30 w  Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Wielkopolska 1a.

W tym roku świętować będziemy Dzień Kobiet razem z Marzeną Filipczak i Marianem Jeżewskim.

Marzena Filipczak rozpocznie wydarzenie opowieścią o „podróżach na nowe czasy”.

Czy wiecie, że w Polsce i tuż za naszymi granicami można znaleźć egzotykę na miarę dalekich kontynentów? Na przykład w Mołdawii - liczące po kilkaset kilometrów, najdłuższe na świecie piwnice z winem, w Macedonii - tysiącletnie klasztory i freski, w Albanii - niezniszczalne bunkry,  w Estonii – małe wyspy, którymi rządzą kobiety, a w Finlandii jeszcze mniejsze, na które prom zawija tylko wtedy, jeśli się zadzwoni do kapitana. Można nie tylko jeździć z miejsca na miejsce, pstryknąć fotkę, odhaczyć, ale także wędrować po bezdrożach, latać balonem, jeździć drezyną i obserwować gwiazdy. Nie tylko coś zobaczyć, ale też poczuć, powąchać, posmakować, zachwycić się światem.

Następnie zapraszamy na spotkanie z Marianem Jeżewskim – założycielem serwisu winiarskiego Studio Wina, który zabierze nas w podróż w tzw. winiarski Stary Świat, czyli odwiedzimy Włochy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Wszystkie te kraje to absolutna światowa czołówka w produkcji wina, to wspaniała kultura winna, bogata tradycja, ale też najnowsze technologie. Od winnicy z Veneto, której ciągłość tradycji kontynuowana jest od 1427 roku - po bodegę z najsłynniejszego regionu Półwyspu Iberyjskiego: Rioja, tworząca tzw. wina naturalne. Przy okazji prowadzący przekaże garść praktycznych informacji dot. sztuki degustacji czy przechowywania wina.

Wstęp możliwy jest tylko z bezpłatnymi wejściówkami do odbioru w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych lub Czytelni.