Czytajmy, by zrozumieć. Czytajmy, by pomóc Ukrainie
2022-03-07 12:12:00

Legimi udostępnia za darmo 20 tytułów.

Legimi udostępnia bezpłatnie kolekcję e-booków i audiobooków, pozwalających lepiej zrozumieć przyczyny rosyjskiej agresji, wartości, za które walczą Ukraińcy, a także oswoić z tym jakże trudnym tematem najmłodszych. Jednocześnie firma przekaże na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, realizującej działania pomocowe na rzecz Ukrainy, 10 zł za każdą książkę pobraną z kolekcji dostępnej na stronie www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy.

– Dramat Ukrainy i jej mieszkańców rozgrywa się na naszych oczach. W natłoku komunikatów, często dezinformujących, łatwo można się pogubić. Dlatego chcemy pomóc w poszerzeniu wiedzy i zrozumieniu mechanizmów, które doprowadziły do rosyjskiej agresji, wykorzystując najlepiej jak możemy naszą księgarską wiedzę i możliwości cyfrowej biblioteki Legimi. Wierzymy, że tylko będąc świadomymi obywatelami, w przyszłości nie będziemy powielać błędów przeszłości. – wyjaśnia ideę akcji Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Każda pobrana książka oznacza również 10 zł, przekazanych przez Legimi na pomoc obywatelom Ukrainy, dotkniętym koszmarem wojny. Zebrana kwota zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej. Organizacja ta od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji wspiera zarówno osoby, które pozostały na Ukrainie, jak i uchodźców, docierających do Polski.

W kolekcji uwzględnione zostały również tytuły, które można czytać wspólnie z dziećmi lub, w przypadku nieco starszych, zaproponować do samodzielnego przeczytania i wspólnego omówienia.

Książki dostępne są na stronie www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy.

Każda osoba może bezpłatnie pobrać dwa tytuły i czytać je na smartfonie, tablecie, komputerze oraz czytnikach e-booków. Niektóre z tytułów posiadają również wersję audio.