JAZZOWE DAMY (też!) MAMY

Mediateka
ul. Opolska 1b
tel. 32 470 11 83

Wielbione i znienawidzone, kontrowersyjne i ekstrawaganckie a zarazem wybitne i niepowtarzalne – kobiety jazzu. Hipnotyzują niepowtarzalnym stylem i energią, obdarzone talentem muzycznym, mające w sobie „to coś” co przyciąga słuchaczy. Jazz serwowany przez kobiety jest naturalną konsekwencją fascynacji bluesem, gospel, muzyką soul, folkiem czy egzotyczną muzyką etniczną, dzięki  temu jest lekki i przyjemny w odbiorze. Na scenie nigdy nie brakowało takich artystek – pięknych kobiet i wybitnych indywidualistek: Dinah Washington, Bessie Smith, Billie Holiday, Mahalia Jackson, Sarah Vaughan, Ella Fitzgerald, Nina Simone, Aretha Franklin, Dionne Warwick, Dee Dee Bridgewater, Cassandra Wilson, Dianne Reeves, Stacey Kent, Norah Jones, Madeleine Peyroux, Monika Borzym, Grażyna Auguścik, Dorota Miśkiewicz, Aga Zaryan, Anna Gadt, Lora Szafran, Anna Serafińska, Ewa Uryga, Urszula Dudziak, Hanna Banaszak,  Anna Maria Jopek…….

Zatem zasłuchaj się w kobiecym jazzie