Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Film o muzyce, dlaczego nie!?
2022-04-21 10:34:00

Mediateka
ul. Opolska 1b
tel. 32 470 11 83

Filmy muzyczne cieszą się dużą popularnością wśród widzów. To bardzo szeroko rozumiany gatunek. Znajdziemy wśród nich filmy oparte na biografiach muzyków, musicale, komedie, dramaty i animacje. W pamięci widzów zapadają ruchy taneczne, piosenki i gra aktorska.

Niezależnie od tego czy oparty na faktach czy nie zawsze musi być autentyczny i pełen porywających dźwięków, co wpływa na jego sukces. Niemal zawsze towarzyszy mu wspaniała muzyka, wzruszające historie, momenty wzlotów i upadków, a do tego zazwyczaj główny bohater to barwna postać.

Filmy muzyczne z zasady nie są łatwe w realizacji, bowiem w wielu przypadkach trzeba zmierzyć z legendą artysty -  znalezienie aktorów, którzy podejmą się roli „legendy,” ale to od twórców zależy w jaki sposób przedstawią postać na ekranie i na jakich elementach z biografii będą się opierać tworząc film.

Oglądanie  takich filmów jest ciekawe, bowiem nierzadko za ich sprawą możemy spojrzeć na momenty, które doprowadziły do stworzenia danych przebojów lub ważnych historycznie kompozycji. Co prawda są one podkoloryzowane (jak to w filmach bywa!), to jednak odsłaniają jakąś cząstkę prawdy, pokazują nam to, czego nie widzimy na scenie: zmagania, determinację, bolesne upadki i powroty do sławy, jak i zwykłe, codzienne życie.

Kluczem do sukcesu jest jednak sam bohater – im ciekawszy, tym lepiej.

Zapraszamy po filmy i zorganizowanie seansu w domowych pieleszach!

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68