Wystawa prac plastycznych dzieci z PP Nr 17
2022-04-21 11:12:00

ul. Turystyczna 12

Drodzy CZYTELNICY,
Filia nr 4 zaprasza na kolejną wystawę prac plastycznych, wykonanych przez dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 17 w Jastrzębiu-Zdroju.

W tym projektowym zadaniu dzieci poznały Tadeusza, Helenkę, Beatę oraz Jerzego - pociechy artysty Jana Matejki. Dzieci tworzyły zadania tekstowe, w których zastanawiały się między innymi nad tym, ile oczu ma czwórka dzieci oraz po ile jabłek musiałyby zebrać, by mieć wspólnie 8 owoców.
Przedszkolaki świetnie się bawiły, odwzorowując obraz w formie rysunku.

W twórczości Salvadora Dali przeniosły się w świat fantazji. Pracując nad obrazem artysty „Statek motyli”, dzieci nabrały umiejętności składania statków metodą origami oraz utrwaliły pojęcie symetrii, w czym pomocne okazały się motyle skrzydła.

Zapraszamy na wystawę!

Książki wykorzystane w projekcie:
Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści: historia sztuki dla dzieci / Michael Bird
Historia obrazów dla dzieci / David Hockney & Martin Gayford
Obrazy matematyki: z wizytą w muzeum sztuki / tekst: Majungmul