Obrazy z Włoch – spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim
2022-04-25 12:09:00

10.05.2022 r. godz. 18:00

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka – świat w jednym miejscu to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Dzięki literaturze mamy najpiękniejsze miejsca i opowieści na wyciągnięcie ręki. Pozwólcie się zabrać w poetycką i piękną podróż do Włoch. Naszym przewodnikiem będzie Jarosław Mikołajewski, który przeprowadzi nas przez kolejne kręgi kultury, literatury, sztuki.

Podczas spotkania porozmawiamy o jego miłości do Włoch, podróżach pisarza uwiecznionych na kartach jego książek, o przekładach literatury włoskiej.

Jarosław Mikołajewski – poeta, eseista, reportażysta, tłumacz, autor książek dla dzieci. Wydał kilkanaście książek poetyckich, reporterskich i eseistycznych, m.in. Wielki przypływ (Nagroda im. Beaty Pawlak), Terremoto (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), Rzymska komedia (nominacja do Nagrody Literackiej Nike), Syrakuzańskie, Sentymentalny portret Ryszarda Kapuścińskiego, Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki (nominacja do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej) oraz Czerwony śnieg na Etnie (wraz z Pawłem Smoleńskim). Jest także cenionym tłumaczem z języka włoskiego, autorem serii wydań poezji włoskiej w oficynie Austeria. Pracuje w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Zapraszamy 10 maja o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej, ul. Wielkopolska 1a.