Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Spotkanie z podróżniczką Anitą Demianowicz
2022-04-29 12:30:00

13.05.2022 r. godz. 18:30
Żelazny Szlak Rowerowy
Stacja Zielony Most

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Wyjeżdżając z domu, chciałam po prostu pojeździć na rowerze, cieszyć się naturą, miejscami, które odwiedzam, a objechanie Polski dookoła było sprawą drugorzędną. Jechałam bez obecnego dziś wszędzie ciśnienia, by czegoś dokonać. Chciałam zrobić coś dla siebie. I od początku nie byłam pewna, czy zatoczę koło. Po prostu chciałam się cieszyć drogą. Skutkiem ubocznym było pokonanie  3551 kilometrów i zamknięcie pętli wokół Polski. W drodze wiele się dowiedziałam. Poznałam Polskę od nieco innej strony i przekonałam się, że i mój kraj może być egzotyczny, trzeba się tylko na niego otworzyć. Zrozumiałam też rzecz myślę najważniejszą, że wcale nie trzeba jechać na koniec świata, by przeżyć wielką przygodę.

13 maja ok godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie z Anitą Demianowicz, które odbędzie się na Żelaznym Szlaku Rowerowym na stacji „Zielony most”.

Anita Demianowicz, podróżniczka, blogerka i fotografka. Prowadzi bloga www.banita.travel.pl oraz warsztaty fotograficzne Wyzwolone Migawki. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki- Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku,  którym inspiruje kobiety do podróżowania na własną rękę. Autorka książki „Końca świata nie było”.

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68