`To nie bajka, to prawdziwe historie…`- wystawa fotografii Radosław Czapla

GALERIA DA VINCI
Filia nr 2 "Masnówka"
MAJ 2022

Wystawa „To nie bajka” jest częścią projektu profilaktyki raka piersi.
Celem projektu jest zachęcenie kobiet (i nie tylko) do badania się oraz uratowanie choć jednego istnienia poprzez szybsze zdiagnozowanie raka.
Wystawa podróżuje po różnych miejscach wraz z historiami Pań. Pod zdjęciami są kody QR, które pozwalają interaktywnie posłuchać historii bohaterek oraz usłyszeć trochę informacji o profilaktyce.

Projekt powstał przy współpracy Fundacji Gram Kibicuję Pomagam, Stowarzyszenia Kolorowe Damy oraz fotografa Radosława Czapli i jego pracowni drukFineArt.pl swoją cegiełkę dorzuciło też Stowarzyszenie GTW.

Radosław Czapla o sobie :
Fotografią zajmuję się od wielu lat, jestem absolwentem Wrocławskiej Szkoły Fotografii, a także pedagogiem. Początkowo szkoliłem się parę lat na warsztatach BlackBook u Andrzeja Marczuka, gdzie zagłębiałem meandry fotografii pod jego okiem, Sebastiana Michałuszka i Witolda Cichockiego. Dzięki Andrzejowi opanowałem biegle oświetlenie studyjne i pracę z portretem. Fotografię krajobrazową zgłębiałem sam z całkiem niezłym efektem - liczne nagrody i wyróżnienia. Wcześniej przez lata pracowałem jako psychoterapeuta, a moim hobby była wspinaczka, podróże i do tego doszła fotografia. Pewnie dla tego najbardziej lubię fotografię portretową, która daje możliwość kontaktu z drugą osobą. Najmocniej czuję się w studio modelując światłem w portrecie oraz wykonując reportaże np. z zawodów tanecznych, imprez kulturalnych itp. Nie boję się też autorskich pomysłów oraz fotografii artystycznej".

Artysta ma w swoim dorobku niejedną już wystawę, publikacje i wyróżnienia.