XX-lecie powstania i działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Uniwersytecie Śląskim grupy w Jastrzębiu-Zdroju
2022-05-27 11:06:00

W dniu 25 maja w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im . prof. Józefa Świdra w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się uroczystość XX-lecia powstania i działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku  w Uniwersytecie Śląskim grupy w Jastrzębiu-Zdroju.

Uroczystość była wielkim wydarzeniem i zgromadziła liczą grupę przedstawicieli władz uniwersytetu, miasta i instytucji ściśle współpracujących z naszą organizacją, także zaprzyjaźnionych uniwersytetów oraz słuchaczy.

Trwałość jednostki udało się utrzymać dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu wielu osób i instytucji, a przede wszystkim Uniwersytetu Śląskiego, Władz Miasta Jastrzębie-Zdrój oraz  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Z uwagi na tak zacną uroczystość padło wiele ciepłych słów i podziękowań.

Podziękowania za trud i poświęcenie z jakim uniwersytet służy społeczeństwu i seniorom miasta. Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu wysiłkowi udało się realizować kolejne cele i podejmować inicjatywy na rzecz naszych seniorów.

Uroczystość dopełniła wspaniała oprawa. Wykład na temat „Ubierz żal w słowa. Kilka myśli na czas trudny”, poprowadził prof. dr hab. Tadeusz Sławek.  Przesłaniem wygłoszonego słowa, były obowiązki moralne i cnoty od których nie powinniśmy uciekać, a praktykować je w każdej sytuacji życiowej. Nie uciekajmy więc od odpowiedzialności, nie bójmy się, bo życie  wtedy traci smak. Bądźmy gościnni, bo to wielka cnota, wdzięczni, praktykujmy solidarność, uśmiechajmy się , bo życzliwość jest bezcenna.

Spotkanie zakończył występ Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego pod dyrekcją prof. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody z towarzyszeniem klawesynu.

Wyrażając wdzięczność, składamy podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają Uniwersytet Trzeciego Wieku  w jego działalności i służbie na rzecz drugiego człowieka.