JASNOWIDZE – wystawa pokonkursowa
2022-06-07 12:32:00

Galeria "Pod Sową"
CZERWIEC 2022

JASNOWIDZE – wystawa pokonkursowa zorganizowana przez Wydawnictwo Dwie Siostry na projekt książki ilustrowanej dla dzieci.

Celem konkursu jest promowanie wysokich standardów w dziedzinie książki dziecięcej, inicjowanie nowych, wartościowych projektów książkowych i odkrywanie utalentowanych twórców. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni zarówno debiutanci jak i utalentowani twórcy oraz autorzy – pisarze  i graficy z kraju i z zagranicy występujący indywidualnie i zespołowo.

Na wystawie prezentowane są nagrodzone i wyróżnione prace reprezentujące wysoki poziom literacki i graficzny oraz spójne i dopracowane projekty, w których tekst i ilustracje współgrają ze sobą i dopełniają się.

Dotychczas w wyniku konkursu nakładem Dwóch Sióstr ukazało się siedem książek: „Kawalerka” Weroniki Przybylskiej; „Ala ma kota, a Ali?” Jolanty Nowaczyk i Darii Solak; „Człowiek jaki jest, każdy widzi” Marzeny Matuszak i Grażyny Rigall; „Czy to długo, czy krótko? Izabeli Zięby i Urszuli Palusińskiej; „Powiedz to w mig” Rasy Jančiauskaitė; „Amadeusz Foczka (ale z głową bobra” Marii Sternickiej-Urbanke i Justyny Sokołowskiej oraz „Pion i poziom” Bartosza Sztybora i Łukasza Golędzinowskiego.

Wystawa prezentowana w Galerii „Pod Sową” do 30 czerwca br.