Pla.Kat - wystawa plakatów Katarzyny Walentynowicz

GALERIA DA VINCI
Filia nr 2 "Masnówka"
SIERPIEŃ 2022

Zapraszamy do oglądania wystawy plakatów autorstwa Katarzyny Walentynowicz. Jej prace wystawiane były m.in. w Japonii, Korei Południowej, Chinach, Tajwanie, Włoszech i Francji.

Współpracowała m.in. z: marką odzieżową Medicine (autorska kolekcja ubrań), Elle, Glamour, Wysokie Obcasy czy Twój Styl. Ilustratorka i graficzka. Współpracuje ze studiem graficznym Homework. Specjalizuje się w projektach dla instytucji kultury, przede wszystkim związanych z edukacją dziecięcą. Autorka identyfikacji wszystkich edycji festiwalu filmowego Kino Dzieci, ilustrowanej identyfikacji miejsca edukacji rodzinnej w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, druków edukacyjnych dla Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie czy Cricoteki w Krakowie.

Współzałożycielka marki gier planszowych Zagrywki. Autorka ilustracji do kilku książek. Ilustracje włączone do zbiorów sztuki Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Laureatka konkursów graficznych, m.in. “Najpiękniejsze Książki Roku” czy “Must Have / Łódź Design Festival”. Zakwalifikowana na Wystawę Ilustratorów podczas Bologna Children’s Book Fair w 2019 roku.

Absolwentka Wydziału Grafiki na ASP w Warszawie i ESAD w Porto, Projektowania Ubioru w MSKPU w Warszawie i Design Management w SWPS w Warszawie.

Wielokrotnie nagradzana, m. in:
- Grand Jury Prize na BIBF Ananas International Illustration Exhibition 2020 (Beijing International Book Fair)
- Najlepsza Książka Dziecięca 2020 roku w kategorii wiekowej 6–8 lat w konkursie Przecinek i Kropka – Empik
- Nominacja do nagrody graficznej w konkursie KSIĄŻKA ROKU 2020 Polskiej Sekcji IBBYA w sierpniu.

Jej prace będzie można oglądać przez cały sierpień w Galerii „Pod Sową” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Dzięki życzliwości:

- Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
- Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
- Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Żelazowej Woli
- Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka w Krakowie
- Fabryka Sztuki w Łodzi
- Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”
- Instytut Pileckiego
- Label Magazine

Wystawa potrwa do końca sierpnia