Filia nr 9 we wrześniu poleca
2022-09-02 15:03:00

ul. Wodeckiego 2
tel. 32 475 25 52

20 września  to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia przypada OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.  To święto obchodzone od 2013 roku, ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, uchwalone przez  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Celem tego święta jest podkreślenie popularyzacji edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka i integracji przedszkoli całego kraju.

Pomysłodawcą powstania Dnia Przedszkolaka była Anna Nogacka, dyrektorka przedszkola w Łodzi. To tam zorganizowano pierwsze święto 20 września 2010 roku. Pomysłodawcom zależało by zyskało ono ogólnopolskie uznanie i tak się stało.

Wszystkim przedszkolakom życzymy samych słonecznych i cudownych dni w przedszkolu.

„Zdrowia, szczęścia wam życzymy

Sto lat, Sto lat zanucimy

Niech wam zawsze słońce świeci

Cudowności nasze dzieci”

Dla niektórych dzieci będzie to powrót do przedszkola a dla innych początek przygody przedszkolnej.  Dla wielu  z nich jest to ogromny stres jak i dla rodziców. Dlatego proponujemy dzieciom dla zmniejszenia stresu  i ich rodzicom książeczki poświęcone tej tematyce.