Szkiełko i oko - cykl warsztatów
2022-10-17 13:55:00

tel. 32 471 76 97 wew. 38

Rok 2022 jest rokiem niezwykłym. Dokładnie 200 lat temu Adam Mickiewicz po raz pierwszy przedstawił światu swój tom poezji „Ballady i Romanse”. Z tej okazji Fundacja Czas Dzieci zaproponowała wszystkim Bibliotekom w Polsce przystąpienie do specjalnego programu – „Szkiełko i oko”.  Głównym celem programu jest upamiętnienie wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w nowoczesny i niesztampowy sposób. Podjęte aktywności mają na celu pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej oraz szeroko pojętej słowiańskości. Udział w spotkaniach w ramach projektu podnosi kompetencje czytelnicze i rozbudza potrzeby literackie.  Uczestnicy zaproponowanych warsztatów mają możliwość uczestniczenia w wydarzeniach, promujących najważniejsze dzieła piśmiennictwa polskiego. Dzieci i młodzież biorąca udział w programie poszerza swoje horyzonty czytelnicze i odnajduje nietuzinkowe lektury. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przeprowadzonych warsztatów.