Wystawa malarstwa Agnieszki Pawlitko
2022-11-04 09:16:00

Galeria "Pod Sową"
LISTOPAD 2022

Agnieszka Pawlitko jest cieszynianką i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2020) oraz Etnologii (2013) i Instytutu Sztuki (2011) Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2021 roku otrzymała Stypendium Burmistrza Miasta Cieszyna w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz opieki nad zabytkami.  Zawodowo od 2013 roku związana z Cieszyńskim Ośrodkiem Kultury „Dom Narodowy” w Cieszynie, gdzie obecnie pełni funkcje Kierownika Działu Organizowania Działalności Kulturalnej. W dziedzinie kultury aktywnie działa od 2013 roku. Związała się z takimi organizacjami jak: Polskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków w Republice Czeskiej, Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Polskie Towarzystwo Ludoznawcze, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Aktywnie wystawia od 2011 roku. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestniczy także w plenerach artystycznych, promując Cieszyn w różnych regionach Polski i za granicą.

Zapraszamy do oglądania wystawy , w której znajdują się  obrazy po części haftowane.