One Hit Wonders

Mediateka
ul. Opolska 1b
tel. 32 470 11 83

Gwiazdy jednego przeboju – tak, wystarczył jeden hit by stali się nieśmiertelni. I chociaż ten hit nuciły miliony ludzi, dla nich stał się nieszczęściem, bo w wielu przypadkach tak spektakularnego sukcesu już nigdy nie powtórzyli. Kiedy słyszymy pierwsze takty muzyki od razu wiemy „co jest grane” ale gdybyśmy mieli przytoczyć inne tytuły piosenek wykonawcy czy zespołu, to dla wielu z nas stanowiłoby to spory problem. Utwory te często królowały na szczytach list przebojów, a mimo to  słuch po wykonawcach ginął. Część z nich kontynuuje muzyczne kariery, ale nie są już tak oszołamiające. Pomimo tego nadal są artyści, którym marzy się mieć na swoim muzycznym koncie choćby jeden hit w stylu „one hit wonder”.