Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Rozlicz swój PIT w e-Urzędzie Skarbowym
2023-02-01 11:38:00

13.02.2023 r. godz. 17:00
Biblioteka Główna
ul. Wielkopolska 1a

13 lutego w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z pracownikiem Urzędu Skarbowego, na którym poruszono takie tematy jak:

  • e-Urząd Skarbowy,
  • Twój e-PIT,
  • profil zaufany
  • podstawowe zmiany w podatku dochodowym.

E -Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji klienta z urzędem skarbowym, w którym dostępnych jest szereg usług https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/e-us-uslugi. Z serwisu mogą korzystać m.in. podatnicy, płatnicy, pełnomocnicy, komornicy sądowi oraz notariusze przez 24 godziny na dobę. Jedną z najpopularniejszych usług oferowanych przez serwis jest możliwość rozliczenia zeznania podatkowego w dogodnym dla siebie czasie, bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi, zaloguj się do e-Urzędu Skarbowego na stronie https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ za pomocą jednego z trzech sposobów:

  • gov.pl (profil zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód),
  • aplikacji mObywatel,
  • danymi podatkowymi.

Po zalogowaniu się i wybraniu „Twój e-PIT” zobaczysz przygotowane dla ciebie zeznanie podatkowe. Na tym etapie możesz  m.in. sprawdzić poprawność wprowadzonych danych, zmienić sposób rozliczenia, wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, na którą chcesz przekazać 1,5% podatku, czy dodać przysługujące ci odliczenia. Następnie przekaż zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego za pomocą przycisku „Akceptuj i wyślij”. Potwierdzeniem odbioru twojego zeznania przez Urząd jest UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Możesz je pobrać po wysłaniu zeznania.

Dzięki temu, że skorzystasz z usługi Twój e-PIT masz pewność, że twoje zeznanie dotrze do Urzędu Skarbowego na czas, a nadpłatę podatku otrzymasz do 45 dni.

Rezerwacja wizyty

Jeśli twoja sprawa wymaga osobistej wizyty w Urzędzie Skarbowym, pamiętaj o wcześniejszym jej umówieniu. Możesz to zrobić szybko i wygodnie za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie https://www.podatki.gov.pl/e-wizyta-w-urzedzie-skarbowym/

 

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68