Awantura w śmietniku - zajęcia ekologiczne w Filii nr 9
2023-03-13 11:20:00

ul. Wodeckiego 2
tel. 32 475 25 52

Kolejne zajęcia z cyklu „Czytam Sobie„ związane były z ekologią. Uczniowie klasy II SP 21 w Jastrzębiu-Zdroju” poznali znaczenie słów „recykling”, upcykling”. Zajęcia przebiegały w oparciu o książkę Marcina Barana „Awantura w śmietniku”. Uczestnicy poznali mieszkańców pewnego śmietnika, którzy mieszkali w „specyficznym mieszkaniu, którym był kosz i nie potrafili dojść do porozumienia".

Dzieci utrwaliły wiadomości z zakresu segregacji śmieci, jak przeprowadzić ją prawidłowo. Poznały „superpiątkę” – specjalny zespół do prawidłowej segregacji: „Plastika Metalika”, „Wyszkłolony”, „Papa Pier”, „El Bio”, „Zmieszko”.

Na zakończenie zajęć wykonały pracę „Jak zadowolić naszą planetę” , żeby była „wesoła” służyła wielu pokoleniom, wykorzystując karty przedstawiające przedmioty, zachowania ludzi, sytuacje, które zadawalają ziemię.