POMPIK I SPÓŁKA - SPOTKANIE DLA DZIECI Z TOMASZEM SAMOJLIKIEM
2023-04-05 13:02:00

26.04.2023 r., godz. 17:00

26 kwietnia w Bibliotece Głównej odbyło się inspirujące i kreatywne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych i specjalistą w dziedzinie historii przyrodniczej, który pisze książki, rysuje i tworzy komiksy, doskonale łącząc fabuły z dozą wiedzy przyrodniczej.

Celem jego twórczości jest przełożenie specjalistycznej wiedzy naukowej na język zrozumiały dla młodych odbiorców. Podczas spotkania autor opowiedział o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania.

Częścią spotkania była też opowieść o adaptacjach książek i komiksów w innych mediach: serialu animowanym „Żubr Pompik”, przygotowywanej pełnometrażowej ekranizacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”, wersji słuchowiskowej „Ryjówki”, grach planszowych powstałych na podstawie komiksów.