Pionowy świat – spotkanie z Maxem Cegielskim
2023-04-24 15:25:00

09.05.2023 r.  godz. 18:00

23 czerwca 1986 roku, Wanda Rutkiewicz jako pierwszy himalaista z Polski i pierwsza kobieta na świecie stanęła na K2.

My podczas majowego spotkania w okolice K2 wybraliśmy się z Maxem Cegielskim, a wszystko za sprawą książki Nazywam się Czogri.

Projekt LITERATURA NA WYŻYNACH to nie tylko spotkania z literaturą non fiction, ale także z literaturą piękną. Majowe spotkanie poświęcone było zagadnieniom związanym z potrzebami wspinaczki i jej wpływem na ekologię.

Jak możemy przeczytać w opisie książki:

Miejscowe wierzenia i tradycje, ekonomiczne i społeczne problemy są jednak pomijane w relacjach. Podobnie jak ekologiczna katastrofa, której przyczyną jest zarówno położona tuż obok linii frontu, jak i śmieci pozostawiane przez wspinaczy – nie tylko plastik, lecz także trupy.

Spotkaniom towarzyszy akcja Pozwól sobie poczytać książkę, podczas której odczytywane są fragmenty książek zaproszonych gości w specjalnie przygotowanej scenografii.

Podczas spotkania była możliwość zakupu książek autora i otrzymania autografu lub dedykacji.

Projekt dofinansowany w ramach programu "Patroni Roku".