Święto Biblioteki i Bibliotekarzy: Artur Andrus, Jarosław Pikuła
2023-04-25 12:24:00

8.05.2023 r. godz. 18:00

8 maja obchodzimy Święto Biblioteki i Bibliotekarzy. Z tej okazji bibliotekę w Jastrzębiu-Zdroju odwiedził dziś Artur Andrus. Spotkanie autorskie zainaugurowało jednocześnie obchody XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Artur Andrus - polski dziennikarz i prezenter telewizyjny i radiowy, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. W latach 1994–2017 dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia, od 2018 RMF Classic, a od 2005 komentator Szkła kontaktowego w TVN24. W 2010 roku zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Podczas spotkania była również możliwość zakupu książek autora i otrzymania autografu lub dedykacji.

Następnie Biblioteka wypełniła się dźwiękami muzyki Jarosława Pikuły z zespołem. W jego repertuarze znaleźć można utwory takich wykonawców, jak: Edward Stachura czy Marek Grechuta, a także przeboje zespołów, m.in.: Starego Dobrego Małżeństwa i Raz Dwa Trzy.

Jarosław Pikuła - wokalista, autor tekstów, prezenter radiowy. Swoją przygodę z estradą rozpoczął 25 lat temu. Jest finalistą programów telewizyjnych „Droga Do Gwiazd” (TVN) i „Disco Star” (Polo TV).

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania autorskiego z Arturem Andrusem

Zobacz galerię zdjęć z koncertu Jarosława Pikuły z zespołem