Spotkanie autorskie z Agatą Sawicką w Filii nr 9
2023-04-27 13:20:00

Wodeckiego 2

tel. 32 475 25 52

Tegoroczny, XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, pod hasłem Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka!, obfiował w moc atrakcji dla każdego. Oprócz wydarzeń zaplanowanych w dniach 8-15 maja 2023 r. w Bibliotece Głównej oraz w Parku Zdrojowym, ciekawe spotkania przygotowane zostały także dla Czytelników poszczególnych Filii.

Jedno z nich to spotkanie autorskie z młodą pisarką z Jastrzębia-Zdroju - Agatą Sawicką. Wydarzenie odbyło się w czwartek 11 maja w Filii nr 9.

Agata Sawicka jest miłośniczką literatury obyczajowej z historią w tle. Interesuje się pochodzeniem i losami swojej rodziny, pochodzącej z Wołynia.

Z wykształcenia jest politologiem. Debiutowała w 2020 roku serią Dwór w Zaleszycach, na którą składają się:

• Niespokojne serca,
  • Poplątane ścieżki,
  • Niebo po burzy.

To opowieść o losach 3 pokoleń. Inspiracją do powstania jednego z wątków tej powieści była historia prababci autorki - Mili, która została wywieziona do obozu koncentracyjnego i na roboty przymusowe.

Inne dzieła autorski, to:

• I znów zaświeci słońce,
  • Jeszcze jedna szansa

W przygotowaniu powieść z rozbudowanym wątkiem historycznym, opowiadająca o wojennej miłości Polki i Ukraińca na Wołyniu oraz o sile przyjaźni.