Wystawa fotoprzyrodnicza Adama Kota
2023-05-11 15:08:00

ul. Opolska 1b

e-mail: filia1@biblioteka.jastrzebie.pl

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na wystawę fotoprzyrodniczą, prezentującą unikatowe zdjęcia niezwykle dynamicznego, polskiego ptasiego świata.

Adam Kot - autor prezentowanych prac - laureat wielu nagród, m. in National Geografic, tak pisze o swojej pasji:

Fotografia to moja największa pasja. Jeszcze w latach szkolnych, gdy królowała fotografia analogowa i czarno-biała, cieszyło mnie, gdy rezultaty pracy pojawiały się stopniowo w oparach wywoływaczy. Jednak trzeba iść z duchem czasu, a fotografia cyfrowa stworzyła ogromne możliwości (…).

Ptasią fotografią Adam Kot zajmuje się od dekady i na tym polu jest laureatem wielu konkursów, między innymi:

• jednej z edycji Wielkiego Konkursu National Geographic,
  • Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego,
  • Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej Przyrody,
  • konkursu "Leśne Fotografie".

Zdjęcia Adama Kota publikowane były również w czasopismach fotograficznych i na portalach tematycznych.

Fotografowanie przyrody to tzw. białe łowy, które pozwalają fotografowi/łowcy w sposób bezkrwawy „ustrzelić chwilę” czy „złapać” gatunek - dodaje autor zdjęć.

Wystawa trwa do 16 czerwca 2023 r.