Gra terenowa Detektyw Jarząbek w Filii nr 10
2023-05-17 10:40:00

ul. Reja 6

tel. 32 474 15 62

Gra literacka - to skuteczna i niezwykle atrakcyjna metoda na popularyzację czytelnictwa, kształtująca kompetencje czytelnicze oraz motywująca do nauki poprzez zabawę. Przypomina swoją formułą harcerskie podchody, bądź… pracę detektywa.

Wykorzystywanie wiedzy teoretycznej uczestników i ich umiejętności praktycznych, jest doskonałym sposobem na rozwijanie talentów i kreatywności. To również świetna okazja do zdobycia nowych wiadomości dotyczących literatury, historii, a także otaczającego nas świata.

Taka grę, pod hasłem „Detektyw Jastrząbek”, zorganizowała w Tygodniu Bibliotek 2023 Filia nr 10 w Szerokiej przy współpracy Biblioteką Szkolną SP nr 18.

Celem zabawy było wykorzystanie wiedzy uczestników o naszym mieście, którą ugruntowali i poszerzyli na specjalnie przygotowanych przez Filię w Szerokiej „Godzinach Wychowawczych w Bibliotece”.

Następnie z taką wiedzą  odkrywali „tajemnice”, przygotowane na stanowiskach w różnych punktach, tj. w Przedszkolu Dzwoneczek, Przedszkolu nr 24, Szkole Podstawowej nr 18 oraz Filii nr 10.