Dzień Dziecka 2023 w Parku Zdrojowym

ul. Witczaka

1 czerwca 2023 r.

godz. 16:00-19:00

Za nami kolejna rodzinna impreza plenerowa w Parku Zdrojowym, tym razem oczywiście z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników wydarzenia czekała moc atrakcji.

Młodzi jastrzębianie wraz z rodzicami mieli okazję m.in. zapoznać się z twórczością grupy artystycznej Gwardia Gryfa. Zespół od lat tworzy własne spektakle, przedstawienia i pokazy oraz uczestniczy w imprezach na terenie całego kraju.

Kolejną atrakcją zaplanowaną na czwartkowe popołudnie był pokaz baniek mydlanych w wykonaniu Inny Biliaievy - pochodzącej z Ukrainy finalistki 10. edycji programu Mam talent!

Spotkanie uświetnił również występ jastrzębianki - Noemi Lemańskiej. Warto wspomnieć, że jej utwór pt. "Wiosenny stan", znalazł się na szczycie listy przebojów Polskiego Radia Dzieciom.

Z kolei bohaterowie interaktywnego przedstawienia dla dzieci Środowisko ponad wszystko, w wykonaniu Teatru Prym Art z Katowic, nauczyli dzieci, w jaki sposób dbać o planetę. W ekologicznym spektaklu wystąpiły postaci z kultowej bajki Pszczółka Maja. Obok tytułowej bohaterki na scenie można było zobaczyć: Gucia, konika polnego Filipa i pajęczycę Teklę.

Nie obyło się bez tańców. Na dyskotekę pod chmurką zaprosili najmłodszych członkowie sKuMaJ Team - czyli trójka nastolatków, absolwentów Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Julia Drąg, Marta Zabrzańska oraz Jakub Grochowski rozkręcili już niejedną imprezę, wywołując tym samym niezapomniane dla uczestników emocje.

Podczas czwartkowego wydarzenia w Parku Zdrojowym toczyły się dodatkowo warsztaty robotyczne i plastyczne, oraz:

• malowanie wielkoformatowe,
  • bookcrossing,
  • malowanie twarzy,
  • prezentacja jastrzębskich talentów - sekcja wokalna, pokaz tańca towarzyskiego,
  • Gry, konkursy, zabawy z nagrodami.