Polacy w Himalajach – spotkanie z Rachelą Berkowską
2023-05-27 08:44:00

Ostatnie spotkanie w ramach projektu Literatura na wyżynach poświęcone było Polakom w Himalajach i Karakorum. Wanda Rutkiewicz jest postacią, która prezentuje wszystko to, co związane jest ze wspinaczką: skłonność do wyrzeczeń, determinację, odwagę i wytrwałość w dążeniu do wyznaczanych sobie celów. Dziś może inspirować i motywować kolejne pokolenia wspinaczy. Ale trzeba pamiętać, że nie wspinała się sama, że takich pasjonatów jak ona było więcej.

Podczas spotkania z Rachelą Berkowską, autorką książki Życie za szczyt. Polacy w Himalajach i Karakorum, poznaliśmy innych znanych wspinaczy, którzy przekroczyli granicę i narazili swoje życie.

Spotkaniom w ramach projektu towarzyszy akcja Pozwól sobie poczytać książkę, podczas której odczytywane są fragmenty książek zaproszonych gości w specjalnie przygotowanej scenografii.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ