Magia lat 20. i 30. powróciła do Jastrzębiu-Zdroju - za nami Piknik w Kurorcie
2023-05-22 07:53:00

Park Zdrojowy,

ul. Witczaka

W ostatnią tegoroczną majową niedzielę do Jastrzębia-Zdroju powróciła najpiękniejsza impreza w stylu dwudziestolecia międzywojennego - Piknik w Kurorcie.

Na kilka godzin przenieśliśmy się w przeszłość, żeby odkryć magiczny świat Parku Zdrojowego, który był znany jako Perła Uzdrowisk Śląskich. Wydarzenie było doskonałą okazją, żeby przypomnieć sobie czasy, kiedy uzdrowisko tętniło życiem, zapewniając kuracjuszom nie tylko lecznicze zabiegi, ale także niezliczone atrakcje.

Na uczestników czekało niezwykłe widowisko. Muzyka na żywo wprowadziła nas w klimat tamtych lat, tworząc nostalgiczne melodie, które ożywiły serca jastrzębian. Niezwykłe pokazy cyrkowe rozbudziły w nas radość i zachwyt, jakiego doświadczały tłumy spragnione rozrywki w owych czasach.

Prawdziwą perełką była pochodząca z 1899 roku karuzela wiedeńska, która dostarczyła dawnych emocji i radości z jazdy na tle malowniczych widoków parku.

Podczas Pikniku w Kurorcie nie zabrakło wyjątkowych konkursów i atrakcji, w tym konkursu na najlepsze przebranie w stylu retro.

28 maja w Parku Zdrojowym można było zobaczyć również zabytkowe samochody i rowery, które przeniosły przybyłych w świat automobile i bicykli jako symboli nowoczesności i wolności.